Майстер-клас від МаріїРозпочинаємо нову сторінку «Майстер-клас від Марії», де співробітниця нашої бібліотеки  Марія Латишко  періодично буде виставляти  свої роботи.
Марія має вищу педагогічну освіту за спеціальністю "Образотворче мистецтво" і хоче поділитися своїми вміннями художнього оформлення та реставрації,  які зацікавлять студентів, колег і всіх інших читачів нашого блогу. 

№2

Майстер-клас "Оформлення книги-подарунка."


           В усьому світі одним з найкращих подарунків вважається книга. А якщо ви ще й тему підібрали цікаву для того, кому даруєте, то це просто безцінний клад! А ось питання як оформити подарунок, в кожного з нас виникає щоразу. Найпростіше, що спадає на думку – купити паперовий пакет. Але це так банально і так „як у всіх”. А ми ж хочемо незвичайно і оригінально!
Пропоную вам декілька своїх варіантів оформлення книги-подарунка.
Зробимо це вдома з підручних матеріалів. Головне – гарно прикрасити. Це дешево, просто і красиво!
Нам знадобляться ось такі матеріали:
·        папір (білий або крафт), газета, шматок шпалер, гофрокартон;
·        тясьма, стрічки, шнур, мереживо, джутова мотузка (продається у дешевих магазинах типу «АЯ» чи «Аврора») тощо;
·        полоски кольорового паперу для квіллінгу (продаються на книжковому ринку, у художніх магазинах та магазинах канцтоварів);
·        паперові або в’язані серветки;
·        різноманітні прикраси, які знайдуться вдома: сніжинки (якщо подарунок новорічний), декоративні дзвоники, бантики, гудзики, намистинки, фігурки з флісу, квіти;
·        ножиці, клей, клейова стрічка (краще двостороння), (скотч краще не використовувати, бо він блищатиме).


Отже, перший варіант оформлення книги – у білий папір.

Акуратно обгортаємо книжку, зі зворотньої сторони та з боків закріплюємо клеєм чи скотчем.


Вузька полоска – двостороння клейова стрічка. 

Далі – фантазуємо! Це мої варіанти оформлення подарунку:Усі матеріали стараємося клеїти акуратно як з лицьової, так і зі зворотньої сторони.
У художньому магазині я придбала набори силіконових штампів, які постійно використовую у своїх роботах. До них потрібні штемпельні подушки, бо самі штампи кольорових відбитків не дають. Ці штампи я використала на такому варіанті упаковки (подарунок людині, яка любить подорожувати):


Зараз у майстрів ввійшов у моду звичайний пакувальний крафт-папір. Його можна використати рівним і гладеньким, а можна навмисно пожмакати. Це надасть йому своєрідної фактури.

Подарунок можна обгорнути звичайним шматком шпалерів та задекорувати шнурами, стрічками, квіточками:
Зараз також модно використовувати газету у своїх роботах:
Якщо є вдома гофрований папір чи картон, можна скористатися ним:


Якщо оформляєте дарунок жінці, можна додатково презентувати шарф, платок чи відрізок тканини та обв’язати ним подарунок (це найпростіший варіант японської техніки тканинної упаковки – Фурошики). Додатково можна між вузликами продіти гарний ґудзик чи бантик:Для чоловіка можна оформити книгу у такий спосіб:
вирізати з синього кольорового паперу «борти піджака», приклеїти, за допомогою клейового пістолету та джутової мотузки задекорувати подарунок. Наостанок приклеїти гудзики та краватку-метелика (галстук-бабочка). 
Не бійтеся бути нестандартними! Уникайте штампів! Робіть усе з любов’ю!
Бажаю Вам фантазії, нових ідей і натхнення!

2 коментарі:

Залиште свій коментар!