Відділи

Директор

Із жовтня 2007 р. директором бібліотеки стала
Боровик Ольга Борисівна. 
Молода, ініціативна, професіонал і ентузіаст своєї справи. Її діяльність спрямована на покращення якості обслуговування читачів, задоволення їх інформаційних потреб та вдосконалення всіх бібліотечних процесів.
Каб. № 103 адмінкорпусу


Колектив бібліотеки ПДМУ

Структурні підрозділи бібліотеки:

Відділ комплектування та наукової обробки документів

Звідси розпочинається шлях книги до читача. Відділ аналізує, які книги потрібно на  даний час придбати для студентів. Замовляє у видавництві літературу. Книги, які надійшли до бібліотеки, тут проходять наукову та технічну обробку: облік, штампування, наклеювання допоміжних елементів, присвоєння унікального шифру (систематизація).  Це робиться для того, щоб  чітко визначити місце книги на полиці та уникнути хаотичності в зберіганні літератури. Далі опис книги заводять   в електронний каталог, за допомогою якого студент, викладач, або будь-хто може легко знайти  потрібне видання. Після цих процесів книгу передають у відділ обслуговування. 
Також підрозділ  забезпечує бібліотеку і вуз періодичними виданнями. Замовляє-передплачує-отримує-облікує-обробляє- вносить до електронного каталогу-передає адресатам. Тут можна ознайомитись зі списком періодичних видань, які надійшли до  бібліотеки протягом останніх років. А переглянути ці видання, можна в  читальній залі бібліотеки.
Завідує відділом Дейна Алла Юріївна.
Режим роботи: 8.00-17.00., каб. № 104-105 адмінкорпусу


Інформаційно - бібліографічний відділ

Інформаційно-бібліографічний відділ- відділ без якого не може існувати жодна бібліотека світу . Бібліографія - ключ до всіх знань, за допомогою якого бібліотека розкриває свої таємниці і книжкові багатства. Бібліограф допоможе вам відповісти на найскладніші запитання, відшукати необхідні джерела інформації, відібрати кращі з них, допоможе читачеві орієнтуватися у безмежному просторі інформації, використовуючи довідково-пошуковий апарат (каталоги, картотеки, бази даних електронного каталогу, довідкові видання). 
Завідує відділом Подрезенко Олександра Олександрівна.
Режим роботи: 8.00-17.00, кабінет № 106 (адмінкорпус)
Читальна зала "Електронна бібліотека"

В читальній залі «Електронна бібліотека»   кваліфіковано допоможуть студентам і викладачам в роботі  з репозитарієм, реєстрацією в  різних наукових базах, електронним каталогом бібліотеки та ін. Тут адмініструються соціальні мережі бібліотеки,  ведеться робота над університетським репозитарієм,  вебресурсом  бібліотеки, знаходиться сервер для зберігання  фото та відео архіву університету. 

Відділ обслуговування та книгозберігання фондів

Саме цей структурний підрозділ бібліотеки надає широкий спектр послуг нашим користувачам, до уваги яких представлені фонди абонементів і читальних залів. Задля реалізації талантів та творчих можливостей серед студентів відділом обслуговування проводиться культурно-просвітницька робота.

Читальна зала
 
Бібліотекарі раді вітати кожного користувача у стінах читальної зали – інтелектуальному центрі нашої бібліотеки, де із задоволенням фахівці своєї справи нададуть консультативну допомогу, запропонують скористатися довідковою, науковою та навчальною літературою з медицини, стоматології та суміжних дисциплін. До ваших послуг доступ до періодичних видань, авторефератів дисертацій. У читальній залі постійно організовуються виставки та перегляди літератури, презентації книг та інші соціо-культурні заходи.
Режим роботи 8.00 – 20.00, каб. №102 адмінкорпусу 
                                                       
Читальні зали в гуртожитках
 
Для зручності студентів  в гуртожитках відкрито читальні зали. Сюди можна звернутися   за додатковою літературою та інформацією. Фонди читальних залів складаються з підручників, посібників, енциклопедій, наукової літератури тощо.Читальні зали знаходяться на перших поверхах  гурт. № 2 та № 4 Режим роботи: 11.00 – 20.00 
                                                       
Навчальний абонемент
Неможливо сьогодні уявити студента без повного комплекту літератури, потрібної йому для успішної навчальної діяльності. Наш абонемент повсякчас організовує індивідуальне та групове обслуговування студентів, забезпечує їх необхідною навчальною літературою, посібниками, методичними розробками.
Режим роботи: 8.00 – 18.00  

Науковий абонемент
Одне з провідних місць у структурі відділу обслуговування нашого університету займає абонемент наукової літератури. Багатогалузевий універсальний фонд абонементу нараховує сьогодні більше 180 тис. екземплярів документів. Це наукова література з медицини та суміжних наук (біофізики, біохімії, біології мікробіології тощо); а також видання з гуманітарних та суспільних наук ( мовознавства, історії, філософії, економіки, права, педагогіки, психології, етики та естетики тощо). Є у фонді видання з історії культури, мистецтва та спорту. Окремо виділено художню літературу, ядро якої складають твори видатних вітчизняних та зарубіжних  майстрів художнього слова. Користуються послугами абонементу наукової літератури студенти, інтерни, наукові працівники, співробітники академії, викладачі,  асистенти, доценти та професори всіх академічних кафедр. Обслуговування користувачів на науковому абонементі має ряд особливостей:
- уточнення інформаційних запитів;
- пошук інформації у традиційних та електронних базах даних бібліотеки;
- оформлення читацьких замовлень;
- контроль за поверненням літератури.
Книги додому з фонду абонементу наукової літератури видаються лише на два тижні, причому термін користування науковою літературою можна подовжувати, якщо немає вимог інших читачів і навпаки - термін користування літературою  може бути скорочено, якщо на книгу є великий попит.
Режим роботи: 8.00 – 17.00, каб. №101

Музей раритетної книги

У музеї розміщені раритетні видання з  фонду бібліотеки ПДМУ.
Найстаріша книга - 1868 року. Тут знаходяться  книги з власних колекцій Фабриканта та Гофунга.
Завдяки  музею відбувається популяризація колекції та забезпечення доступу до неї сучасним та майбутнім поколінням. Тут можна дізналися про унікальні видання, збережені  бібліотекою; розглядали старовинні книги, видані у різні століття, дивувалися технологіям їх створення
Яка саме література розміщена в музеї можна дізнатися, переглянувши   бібліографічні покажчики "Раритетні видання фонду бібліотеки":
Оцифровані версії книг  розміщені в репозитарії.

Знаходиться музей в навчально-лабораторному корпусі, каб 102