середа, 20 лютого 2013 р.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови


 З 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення. Мова - це  ознака культурної приналежності особи. Підтримуючи  мовне та культурне різноманіття і багатомовність, ЮНЕСКО оголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.


" Як парость виноградної лози, плекайте мову..." - із безмежною любов'ю до рідного слова писав Максим Рильский.
Мова - це характер народу, його пам'ять, історія і духовна могутність.У ній - народні звичаї і традиції, побут, сучасне і минуле, досвід, краса і сила душі. Для мільйонів українців вона була та є рідною мовою їхніх дідів, батьків і буде мовою їхніх дітей. Наш видатний земляк Панас Мирний писав: "Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова, ота схованка його духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, досвід, почування". З дитинства і до старості людина користується мовою. Люди обмінюються думками, спілкуються між собою, живуть у суспільстві й саме в ньому вчаться правильно говорити літературною мовою - милозвучною, багатою, прекрасною.
Мова - це чудовий дар, який ми отримали у спадок від сотень поколінь і користуюючись рідною мовою, зберігаємо, розвиваємо її, щоб із чистим сумлінням передати її - могутню і ніжну - прийдешнім поколінням.


Запрошуємо до читальної зали гуртожитку №2 для ознайомлення з тематичною виставкою "Голос материнської мови".

2 коментарі:

 1. Дуже цікаво.рідну мову не часто шанують.як вона це заслуговує

  ВідповістиВидалити
 2. Давайте самі почнемо українську мову шанувати:
  Заговоріть, щоб Вас почули
  Й поважні гості з чужини,
  Хай намилуються вони
  Красою мови-дивини,
  Якої ще ніде не чули.
  Виразна і м"яка вимова,
  Стрімка, як течія ріки,
  Тож розмовляйте залюбки,
  - Хай запанує навіки
  У нашій Україні рідна мова!

  ВідповістиВидалити

Залиште свій коментар!