пʼятниця, 6 березня 2015 р.

Примножуючи духовність

В рамках тижня української культури «В моєму серці квітне Україна, міцніє держава», який тривав в академії з 2-го березня, бібліотекою було проведено низку культурно-просвітницьких, пізнавально-творчих заходів й самі бібліотекарі були активними учасниками в загальноакадемічних заходах. Ми співали (виступ народного аматорського хору «Криниця»), брали участь у фотовиставці «Україно! Ти для мене диво!» та у виставці робіт декоративно-прикладного мистецтва «Україна-вишиванка рідна матінка моя», а у центральну читальну залу читачі заходили немов у світлицю, бо вся вона була прибрана рушниками.   5-го березня до бібліотеки академії запрошувалися усі шанувальники українського мистецтва, літератури, історії. Відбулися презентації: ілюстративної виставки «Полтава старовинна», книжкової виставки «Бо словом переповнена душа», мистецької виставки «Руками створена краса» та презентація книги Я.Городницької, С.Калашник «Великі Будища».
         Бібліографічний огляд виставки «Бо словом переповнена душа» провела завідуюча довідково-бібліографічним відділом О.О. Подрезенко. Вона, своєю цікавою й змістовною розповіддю вшанувала березневих ювілярів – видатних діячів літератури і мистецтва, культових представників України: від Кобзаря-Шевченка, композитора М.Вербицького, поета М.Рильського – до сучасної Ліни Костенко. А вкінці свого виступу продекламувала власний вірш «До Тараса».

Творчий, піднесений настрій отримали відвідувачі виставки «Руками створена краса», бо сама оповідачка, головний бібліотекар Г.М.Григоращенко, своєю особистістю та захопливою розповіддю зачарувала слухачів. 

Презентація книги Я.Городницької та С.Калашник «Великі Будища», яка проходила у центральній читальній залі бібліотеки, була заключним заходом, присвяченому тижню української культури  в академії. Я.Городницька та С.Калашник – педагоги за фахом, краєзнавці за покликанням у своїй книзі «Великі Будища: історичний нарис» на основі архівних матеріалів, наукових досліджень, спогадів старожилів описали найважливіші віхи історії сотенного козацького містечка Полтавського полку та сучасні досягнення села Великі Будища.


Книга має красивий колоритний дизайн, кожна сторінка надрукована на крейдованому папері, містить дуже багато ілюстрацій, фотографій.

Організаторка та ведуча презентації, провідний бібліотекар Резутіна Т.Ю., разом із присутніми віртуально (мультимедійно) гортали сторінки книги, знайомилися з дивовижними подіями, фактими, долями великобудищан, яких за багатовіковий період існування містечка Великі Будища накопичилося чимало.

Студентка 2-го курсу стоматологічного факультету Христина Павловська та Андрій Лєвшин – студент 2-го курсу медичного факультету,  читали вірші Я.Городницької, які увійшли до книги. 

З теплою, сердечною промовою про авторів та з високою оцінкою літопису «Великі Будища» виступили запрошені гості: директор полтавського виробничого агенства «Дивосвіт», головний редактор та автор концепції художнього оформлення книги Г.П.Грибан; кандидат сільськогосодарських наук, заслужиний працівник сільського господарства, Голова правління ВАТ «Полтаваплемсервіс» М.І. Іванченко.


З 2002 року керівником Великобудищанської мистецької студії є заслужений артист України, соліст-вокаліст та соліст-інструменталіст Полтавської обласної філармонії Тарас Духнич. Разом із своїм аккомпаніатором, артистом обласної філармонії Олександром Садовим, Тарас Духнич був запрошений на презентацію і для всіх присутніх лунав у стінах бібліотеки його чудовий тенор.

Природним бажанням кожної людини – є потреба у глибокому пізнанні історії рідного краю. З великою вдячністю і шаною ми сприймаємо всі напрацювання полтавських краєзнавців й намагаємося для наших студентів-медиків, викладачів та співробітників сформувати цікавий краєзнавчий фонд. З оглядом віртуальної виставки «Світ не пізнаєш, не вивчивши краю свого» на заході виступила бібліотекар II категорії Безноса С.П.

Із підсумковим словом та з вдячними словами до авторів книги звернулася проректор з науково-педагогічної роботи та гуманітарної освіти Ставицька Н.П.

Презентація книги для нас, бібліотекарів, це дійсно велика радість. Зрозуміло, всього того цікавого, про що йдеться в книзі, за годину не переказати. Ярослава Городницька та Світлана Калашник  вклали в цю працю і душу, і знання, і сили, і сподівання, і мрії… Та ми впевнені, що книга «Великі Будища» вже знайшла свого читача, читача серед наших студентів-медиків.  Захід висвітлював телеканал Лтава.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Залиште свій коментар!