Цьогоріч виповнюється 110 років з дня народження та 30 років з дня смерті гідного представника медичної династії Богомольців – Олега Олександровича – українського патофізіолога, члена-кореспондента Академії наук УРСР, заслуженого діяча науки УРСР.
Олег Олександрович єдиний син академіка Олександра Олександровича та лікаря-педіатра Ольги Георгіївни Богомольців. На його долю випали всі негаразди і випробування ХХ століття: революція, голодомори, репресії, війна. Спочатку Олег навчався на 4-річних виробничо-технічних курсах, любив конструювати, умів і з задоволенням працював на токарному станку. Захоплювався спортом, фотографією. Сам проявляв скляні негативи, сам робив фотографії.
У 1928 р. вступив до медичного інституту. Ще в студентські роки його увагу привернула хірургія. Після закінчення інституту Олег Олександрович працював у відділі експериментальної хірургії Інституту експериментальної біології і патології і паралельно в Інституті ортопедії і травматології. У медичній практиці йому стали в пригоді технічні навики. Він створив кілька оригінальних ортопедичних пристроїв, був співавтором першого апарата штучного кровообігу.
У роки війни, у евакуації, був призначений директором Башкирської республіканської станції переливання крові, відповідав за постачання донорської крові до військових госпіталів. Паралельно працював лікарем в евакогоспіталі. Після війни Олег Олександрович призначений головним уповноваженим із відновлення будівель, обладнання та роботи інституту, з 1946 р. – директор інституту.
Під керівництвом Олега Богомольця виконано більше 30 кандидатських і 6 докторських дисертацій. Нагороджений 3-ма орденами і 8-ма медалями. Усе життя допомагав батькові в наукових дослідженнях, організації роботи лабораторій. Створив меморіальний музей батька Олександра Богомольця. До останніх днів цікавився суспільними подіями, патофізіологією, технікою, музикою; був взірцем наукової принциповості, інтелігентності і людяності.
Більше цікавих фактів із життя Олега Олександровича Богомольця
Немає коментарів:
Дописати коментар
Залиште свій коментар!