Соціокультурна діяльність

 «Поміж легендою та історією»


Історико-тематичний нарис «Поміж легендою та історією» – сьогодні, 20 березня, у день 380-річчя з дня народження унікальної особистості, визначного діяча української державності, гетьмана Лівобережної України Івана Мазепи, відбувся у центральній читальній залі бібліотеки «УМСА». Іван Мазепа став знаковою постаттю української історії. Він створив прецендентвиступу владних кіл українського суспільства проти диктату російського центру. Природжений дипломат, мудрий політик і полководець, талановитий поет і, зрештою, меценат, за правління якого українське бароко пережило період найбільшого розквіту – саме це намагалися донести до слухачів організатори заходу  та його активні учасники. Захід відбувся за участі проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Похилька В.І., за сприяння Центру управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю.


Літературна вистава 
„І мертвим, і живим, і ненародженим...”

14 березня в бібліотеці "УМСА" відбулася літературна вистава „І мертвим, і живим, і ненародженим...”, присвячена Тарасу Шевченку, у виконанні Зразкового театру масових видовищ „Полтавські балаболки” полтавської міської школи мистецтв „Малої академії мистецтв ім. Раїси Кириченко” (художній керівник – режисер вищої категорії Долженко Світлана Анатоліївна).

Присутні на заході мали чудову можливість познайомитися із відомим творчим колективом театру, який є лауреатом міжнародних та всеукраїнських фестивалів і конкурсів театрального мистецтва, лауреатом премії ім. Володимира Короленка у номінації „За активну участь у громадському та культурному житті міста” – для студентської та творчої молоді.

Студенти, викладачі, співробітники бібліотеки прослухали поезію великого Кобзаря, яка от уже понад сто років викликає в людях почуття гордості і захоплення своєю красою і народною мудрістю.
Захід відбувся за сприяння Центру управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю та участі кафедри українознавства та гуманітарної підготовки.
День відкритих дверей УМСА 

16 лютого у День відкритих дверей УМСА до бібліотеки академії завітали екскурсійні групи майбутніх абітурієнтів. Бібліотекарі коротко розповіли про фонд і структуру бібліотеки, про інформаційні ресурси, що впроваджуються книгозбірнею, про умови та переваги в обслуговуванні читачів і побажали старшокласникам успішного складання ЗНО та висловили сподівання, що вже у вересні вони поповнять студентські лави одного з найкращого закладу вищої освіти Полтавщини – Української медичної стоматологічної академії.«Єдина Країна – моя Україна»

До 100-річчя від часу проголошення об’єднання двох українських державних утворень – УНР і ЗУНР в єдину соборну незалежну українську державу – до Дня Соборності України (22 січня),
до Дня пам’яті героїв Крут (29 січня), до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту (27 січня), до Дня українського політв’язня (12 січня)
у центральній читальній залі бібліотеки УМСА організовано інформаційну зону «Єдина Країна – моя Україна», де представлено панораму історичних подій та цікаві документальні джерела.
Інформаційна зона «Моя Країна – Єдина Україна» діятиме протягом січня. Бібліотекарями проводиться тематична бесіда-огляд виставок. Тож запрошуємо до центральної читальної зали УМСА!
Бібліотечні заняття з елементами екскурсії
у Дні відкритих дверей бібліотеки "УМСА" - 2018

Мета проекту: навчити студентів раціональним методам пошуку фахової інформації за бібліотечними каталогами та картотеками (електронними й паперовими), сформувати уявлення про ресурси та фонди бібліотеки, ознайомити з відділами та абонементами бібліотеки, сприяти вихованню високопрофесійної особистості із достатнім рівнем загальнолюдської, духовної культури


Особливий день – День пам’яті!
Рік перемоги над нацистськими окупантами відходить усе далі в минуле, проте ми не маємо права забути, якою ціною вона здобувалася. На честь святкування Великої перемоги у Другій світовій війні бібліотекою академії в центральній читальній залі організовано книжково-ілюстративну викладку науково-популярної та художньої літератури. На перегляді також представлені біографічні альбоми та цінні фотографії воєнних і післявоєнних років ветеранів Другої світової війни – викладачів та співробітників ВДНЗУ «УМСА».Напередодні Дня перемоги над нацизмом перегляд відвідали почесні гості – наші ветерани Другої світової війни, які в післявоєнні мирні часи присвятили своє життя становленню і розвитку провідного медичного вишу – Українській медичній стоматологічній академіїї. Вони гортали сторінки книг та альбомів, ділилися спогадами про колишні пережиті воєнні роки та визвольну боротьбу.


Ветеранам дарували квіти, дякували за самовіддану працю і бажали миру, міцного здоров’я та невичерпного оптимізму.

*************************************************************************
"Сторінки академічної біографії в книжкових виданнях"
До 100-річчя Вищого державного навчального закладу України "Українська медична стоматологічна академія", яке буде відзначатися у 2021 році, бібліотекою Академії продовжується робота з упорядкування віртуального путівника "Сторінки академічної біографії в книжкових виданнях".

Починаючи із 2016 року, книгозбірня презентує читачам та всім, хто поєднав свою долю з ВДНЗУ "УМСА" окремий розділ Путівника, який відповідає певному історичному періоду становлення вишу, і вже до 100-річчя будемо мати повне солідне дослідження.
А матеріалу для досліджень у бібліотеці Академії чимало! Співробітники книгозбірні з'ясували, що за наявним бібліотечним фондом можна дослідити історію розвитку вищого навчального закладу. Так виникла ідея створити проект під назвою "Сторінки академічної біографії в книжкових виданнях", який вирішили представити у вигляді віртуального путівника. Упевнені, що завдяки саме цій ініціативі буде відкрито дуже багато цікавих і невідомих сторінок в історії Академії.


I розділ "Перший період (1921-1931) – при Харківській медичній академії відкрито одонтологічний факультет" було презентовано у 2016 році (у Всеукраїнський день бібліотек).
25 квітня за підтримки та активної участі кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиї  на чолі з завідувачем кафедри, професором – Авєтіковим Давидом Соломоновичем для студентів четвертого курсу стоматологічного факультету бібліотекою академії було презентовано II розділ Путівника: "Другий період (1931-1941) – одонтологічний факультет реорганізовано в Харківський стоматологічний інститут". Його представила завідувач інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки – Олександра Олександрівна Подрезенко разом зі студентками – Борисовою Юлією та Панасенко Альоною (4 курс, стоматологічний факультет).
Захід супроводжував книжковий перегляд "Із фонду старовинних видань бібліотеки", тематика якого відповідала змісту віртуального Путівника; і  став предметом неабиякої зацікавленості з-поміж майбутніх стоматологів та викладачів кафедри. Унікальні видання, що зберігаються у книгозбірні є цінним надбанням та гордістю Академії!
    

********************************************************************
З нагоди святкування 120-річчя з дня народження унікального українця, лікаря-оториноларинголога, доктора медичних наук, професора, члена-кореспондента АН УРСР, заслуженого діяча науки УРСР – Олексія Сидоровича Коломійченка, у центральній читальній залі бібліотеки Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» відбувся вечір-присвята
«Народний професор – Олексій Сидорович Коломійченко».


Організатори заходу – співробітники бібліотеки та колектив кафедри оториноларингології з офтальмологією на чолі із завідувачем кафедри, доктором медичних наук, головним ринологом України, заслуженим діячем науки і техніки України, академіком Міжнародної академії оториноларингології, професором Сергієм Борисовичем Безшапочним своїми виступами намагалися сформувати у всіх присутніх у залі уявлення про визначного українського вченого, який зробив неймовірний внесок у світову медицину, створив цілу епоху в оториноларингологічній науці та практиці.О. Коломійченку належить понад 200 наукових праць, у тому числі вісім ґрунтовних монографій, тематика яких свідчить про широкий діапазон зацікавлень ученого. Він був ініціатором відновлення видання «Журналу вушних, носових і горлових хвороб», перерваного в роки Великої Вітчизняної війни, і до останніх днів життя залишався його головним редактором. Олексій Коломійченко увійшов в історію як засновник Київського НДІ отоларингології, за публікацію 14 статей з оториноларингології йому було присвоєно науковий ступінь кандидата медичних наук (без захисту дисертації), а після прочитання пробної лекції з теми «Радикальна трепанація та її ускладнення» Олексій Сидорович отримав звання професора. Його називали народним професором, що успішно оперував як правою, так і лівою рукою. У 1964 році Олексій Сидорович Коломійченко був удостоєний Ленінської премії за розробку та впровадження в практику слуховідновних операцій при отосклерозі. Спогадами про видатного лікаря-оториноларинголога ділився один із докторів, професорів, хто продовжує справу Олексія Коломійченка, і є одним із небагатьох живих свідків створення й утвердження отоларингологічної школи в Україні – заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Григорій Еліазарович Тімен. Професором Сергієм Безшапочним, було зроблено унікальний аудіозапис телефонної розмови, де Григорій Еліазарович звернувся до студентів-медиків із промовою про свого вчителя, наставника – Олексія Сидоровича Коломійченка.

Приємним сюрпризом на заході стала подарована бібліотеці ВДНЗУ «УМСА» завідувачем отоларингологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського Безегою Михайлом Івановичем книга «Жизнь на фоне эпохи», видана до 120-річчя з дня народження Олексія Сидоровича Коломійченка під загальною редакцією Д.І. Заболотного із підписом онучки Олексія Сидоровича – Олени Коломійченко.


За підтримки Центру управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю на заході були присутні студенти першого курсу стоматологічного та медичного факультету № 1.


Минають роки, але образ О.С. Коломійченка – без будь-яких перебільшень! – залишається в пам’яті людей. Відомий вчений О.С. Коломійченко завжди вважав, що його щастя – це щастя людей, їх горе, говорив учений – це моє горе. Тож не випадково його називали народним професором!
_____________________________________

14 лютого у стінах бібліотеки академії відбулася Акція до Міжнародного дня дарування книг
«Подаруй бібліотеці книгу»

Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – одне з наймолодших свят у календарі, яке об’єднує всіх, хто дарує книги, прищеплюючи, таким чином, любов до читання. Популярним стало спонсорство, дарування книг до фонду бібліотеки ВДНЗУ «УМСА» викладачами, співробітниками, студентами академії. Дарують книги не лише з власних книгозбірень, а й придбані нові видання як українських, так і світових авторів.


Наші дарувальники поповнили фонд бібліотеки на 200 приміників, це –  твори художньої літератури, галузеві та періодичні видання. Відвідувачі бібліотеки зможуть переглянути їх на полицях виставки, організованої за підсумками Акції, яка діятиме у березні на науковому абонементі.

Ми вдячні всім за безцінні дарунки та добру справу, бо впевнені – подарована література стане відчутним джерелом поповнення бібліотечного фонду, надасть неоціненну допомогу для забезпечення навчально-виховного процесу, сприятиме позитивному відпочинку.

Відчуття справжнього свята надала організована Центром управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю до цієї події в центральній читальній залі виставка живопису «Гарний настрій» випускниці
Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка, архітектора – Оксани Хохлової. Виставка діятиме до кінця місяця. Тож запрошуємо до перегляду!

Нагадуємо, що передати в дарунок книгу бібліотеці академії можна не тільки у святковий Міжнародний день дарування книг, а й у будь-який час.
Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Не викинь книгу на смітник!
Її віддай в бібліотеку,
Бо книга скарб, у ній для тебе
Думок і висловів квітник.
У ній поета віршів море,
Кохання, радість, смуток, біль.
А ще незвідані простори
Письменник відкриває в ній.
Тож дурно книгу не змарнуй

Бібліотеці подаруй!
************************************************
10 лютого у ВДНЗУ «УМСА» пройшов День відкритих дверей. Майбутніх абітурієнтів радо зустрічали у бібліотеці академії. У центральній читальній залі було організовано книжковий перегляд «Тобі, абітурієнте!» та проведено ознайомлювальну екскурсію.
Гості дізналися про багатогранну діяльність бібліотеки, про правила користування фондами, про бібліотечно-інформаційні ресурси, сформовані упродовж майже ста років існування вишу.********************************************
БібліотекаðІнформаціяðЗнанняðУспіх
Для оволодіння достатнім запасом знань та умінь щодо використання інформаційних ресурсів бібліотеки академії студентам перших курсів медичного факультету № 1, медичного факультету № 2, стоматологічного факультету та студентам 2-го курсу з нормативним терміном навчання у межах Тижнів першокурсника з 30 жовтня по 17 листопада були проведені бібліотечні заняття «Основи інформаційної культури». Їх основна мета – адаптація студентів перших курсів до системи самостійної роботи в бібліотеці академії, прищеплення навичок інформаційного пошуку в автоматизованих бібліотечних системах, базах даних і мережі Інтернет, підвищення рівня інформаційної культури користувачів.

Під час занять слухачі дізналися про такі нові форми бібліотечної роботи як віртуальна бібліографічна довідка, віртуальна книжкова виставка, репозитарій, вебліографія тощо.

Практична частина заняття була присвячена вмінню формувати інформаційні потреби та репрезентувати їх у запитах, оволодінню алгоритмами та технологіями пошуку інформації, навчанню методиці ефективного використання ресурсів академічної бібліотеки.


Усе це дозволить студентам не тільки ефективно навчатися в академії, а й самостійно поповнювати професійні знання після закінчення вишу, заощаджуючи час й інтелектуальні затрати на пошук навчальної та наукової інформації.

Яскравим доповненням до бібліотечних занять стали підготовлені бібліотекарями тематичні бліц-бесіди, експрес-огляди, презентації: «Японія: відома і невідома», «Ліна Костенко: жива легенда України», «Зберегти надбання віків» (до Всесвітнього дня аудивізуальної спадщини), «Людина і природа: гармонія і трагедія» (до Міжнародного дня зменшення ризику природних катастроф), «Моя улюблена іграшка», «Зі скарбів бібліотеки: подарункова література», «Пенсійна реформа і молодь», «Улюбленці і гідні помічники: собаки в медицині і порятунку людей», презентація книги Марії Зігірньої «Про одруження на Вкраїні в давніші часи» (К., 1912) з електронної колекції Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого.
Нас єднають книги
28 вересня в академії відбулося святкування Всеукраїнського дня бібліотек. Цього року, під гаслом «Нас єднають книги», бібліотекарі вишу з 10.00 до 14.00 ділилися з читачами своїми вподобаннями, творчими доробками, емоціями, відкривали потаємні куточки власної душі на бібліотечному майданчику у холі адмінкорпусу ВДНЗУ «УМСА».

Виставка творчих робіт бібліотекарів, на якій були представлені виконані в різноманітних техніках твори, розкрила мистецькі таланти співробітників академічної книгозбірні. Дивлячись на представлені витвори, згадуєш слова Максима Рильського: «У щастя людського два рівних є крила – троянд і виноград, красиве і корисне».
Фантазія креативних бібліотекарів знайшла своє втілення в інсталяції за склом «Книжкові ліліпути», яка містила міні-книжки з особистих колекцій читачів та працівників бібліотеки й слугувала на заході своєрідним айстопером (eye stopper): відвідувачі охоче розглядали нестандартні книжкові видання, фотографувалися на фоні інсталяцїї та заряджалися позитивними емоціями, що панували того дня на першому поверсі адмінкорпусу.Продовжив дух творчого піднесення літературно-музичний балаганчик, у якому брав участь народний аматорський колектив працівників академії «Криниця», бібліотекарі і студенти читали відверті, щирі поетичні твори, написані співробітниками бібліотеки та декламували улюблені вірші. Ця незвична мистецька імпреза до Всеукраїнського дня бібліотек була покликана долучити до прекрасного усіх, хто зберіг у душі іскру творчості, співпереживання, естетичної радості й захоплення, хто відчуває внутрішнє тепло від спілкування з книгою!

Тож вітаємо всіх зі спільним святом – Всеукраїнським днем бібліотек! Особлива дяка тим, хто завжди нам допомагає в організації подібних заходів – це Центр управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю на чолі із проректором Похильком В.І.; студентам зі студентського профкому та парламенту, нашим рідним небайдужим читачам: Боришкевич Олександрі, Коськіну Георгію, Розмовенку Глібу, Харіву Михайлу, Шумику Кирилу – мед. фак. №1, Токару Владу, Дондику Денису – стом. фак., Матвієнко Анастасії, Галенко Вікторії – мед. фак. №2.


Книги, що читає увесь світ

23 квітня 190 країн світу відзначили Всесвітній день книги й авторського права. Щоб засвідчити свою повагу до Книги й з метою залучення молоді до читання, 25 квітня у холі адмінкорпусу академії бібліотекою ВДНЗУ «УМСА»  та Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва імені Олеся Гончара  було організовано справжню книжкову феєрію.

Великий перегляд художньої літератури «Книги, що читає увесь світ», на якому було представлено більше 300 примірників,  супроводжувався буктрейлерами (відеопродукція бібліотеки Гончара),  мультимедійною презентацією від бібліотеки УМСА про 28 неперевершених книжкових шедеврів світової літератури, бібліографічними оглядами та  виступами бібліотекарів.

Студенти, переодягнені в костюми літературних персонажів, своїм зовнішнім виглядом пропагували художню книгу та читання.
Відвідувачі мали можливість не тільки переглянути книги, почути корисну для себе інформацію, а й поспілкуватися з літературними героями, яких зображали студенти, сфотографуватися з ними або із будь-якою книгою, представленою на перегляді.
Захід відбувся за підтримки Центру управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю та за участі кафедри іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією, кафедри українознавства та гуманітарної підготовки.
Окрема подяка звукорежисеру заходу Дондику Денису – студенту 2 курсу стоматологічного факультету,  хлопцям та дівчатам зі студентського профкому.Сашко Обрій у бібліотеці «УМСА»5.04.2017 бібліотекою ВДНЗУ «УМСА»  академічній громаді було 
презентовано творчість молодого працівника атомної електростанції родом із Южноукраїнська – Олександра Кучеренка, який пише вірші в незвичній формі під псевдонімом Сашко Обрій.


Завдяки бібліотечному проекту «Українські акценти», започаткованому Обласною бібліотекою для юнацтва імені Олеся Гончара, за підтримки Управління культури Полтавської облдержадміністрації вперше ми маємо можливість познайомитися із  Сашком та його творіннями в нашому місті. Більше того, за ініціативою студентства, за підтримки адміністрації медичного факультету №1, участі кафедри медичної біології та згоди самого автора – презентація книги Сашка Обрія «І.Де.Я.» відбулася в нашій академії. 


Незабутні миттєвості спілкування з автором – відверті, щирі, немов і не було – промовця, аудиторії – все злилося гармонійно воєдино:  натхнення, хвилювання, захоплення. Відкритий, відвертий, креативний Олександр Кучеренко просто заворожив присутніх своєю особистістю, творчістю: він читав свої вірші душею, розмовляв немов із кожним окремо, йому неможливо не повірити і, дійсно, Обрію нема його таланту. 


Вірші з нової збірки «І.Де.Я.» читали також студентки 4 курсу медичного факультету Олександра Боришкевич, Ольга Ковтун та працівники бібліотеки Світлана Безноса і Тетяна Резутіна. 
Щасливий сторітелінг

20 березня – день, коли відзначається Міжнародний день щастя та Всесвітній день сторітелінгу.


Сторітелінг – це англійське слово, що означає спосіб передання інформації через розповідання історій. Сторітелінг використовують, щоб розважити, залучити або переконати співрозмовника (аудиторію). Сюжет будується таким чином, щоб зацікавити слухача, заволодіти його уявою, мотивувати на вчинок, домогтися максимально високих результатів, та змусити повірити в краще; щоб за позитивним прикладом героя розповіді розв’язати певну проблему чи внутрішній конфлікт.


Об’єднавши ці дві чудові події, бібліотекою та практичним психологом академії Тетяною Климач було проведено просвітницький захід з елементами тренінгу «Щасливий сторітелінг».
Студенти дізналися: про історію походження сторітелінгу, його структуру та можливості використання в різних сферах людської діяльності; про коефіцієнт Валового Національного Щастя, Міжнародний індекс Щастя та про країни, які за цима показниками є найщасливішими.
На практичних заняттях з елементами тренінгу студенти були об’єднані у групи, в яких склали свій щасливий сторітелінг та захистили його. Також було проведено анкетування «Чи щасливий ти?», за яким було визначено, що більшість учасників заходу «майже щасливі» та 80% опитуваних відзначили: «Якби мене більше цінили, то я б відчував себе найщасливішим».Цього дня присутнім також було презентовано відео-бліц «Сторітерапія від ВДНЗУ «УМСА» – «Лікуємо щастям», створений бібліотекою, студентським парламентом, відділом ТЗН академії та який за декілька днів можна буде переглянути на нашому блозі.У Міжнародний день дарування книг, 14 лютого, за підтримки та участі студентського профкому і студентського парламенту, в бібліотеці тривала акція «Подаруй книгу бібліотеці Академії».
Факт надходження дарів у бібліотеку – це показник її престижу і місця в житті академії. Тому, працівники книгозбірні із хвилюванням та надією з 9 години ранку чекали на дарувальників у центральній читальній залі. Та вже за годину стало зрозуміло, що традиції меценатства живуть і донині у стінах нашої академії. Ректор, проректор, завідувачі кафедр, викладачі, студенти, співробітники вишу взяли активну участь в Акції. (список див. тут) 
Того дня до фонду бібліотеки надійшло 240 книг та 48 журналів. Ми безмежно вдячні всім, хто не залишився байдужим і долучився до ініціативи подарувати книги бібліотеці академії.  Ім'я кожного мецената  війшло в історію бібліотеки ВДНЗУ «УМСА»! (фото тут)
В усі роки існування бібліотеки академії, вагомим поповненням її фондів були подаровані користувачами з приватних бібліотек книги, як уже читані, так і зовсім нові. Деякі з них були представлені на перегляді літератури «Книги з добрих рук», що діяв під час Акції у центральній читальній залі.На урочистому заході «Дари безцінні: книги, подаровані читачами» були озвучені унікальні факти з історії книгозбірні медичної академії, про які мало хто знає і які було знайдено в результаті ретельного пошуку та аналізу подарункової літератури, що надходила до фонду бібліотеки протягом років. А також усі присутні насолодилися гумором від команди КВК стоматологічного факультету.Той, хто подарував книги бібліотеці академії – дійсно зробив доброчинний вчинок. І хоча наша бібліотека приймає книги в дарунок у будь-який день і час, ця Акція є дуже важливою, бо вона сприяє підвищенню престижу книги, є надійним джерелом поповнення бібліотечного фонду без залучення джерел фінансування.


Напередодні свята

Напередодні свята Міжнародного дня дарування книг хлопці зі студентського профкому у незвичний спосіб нагадували академічній громаді, що завтра, у центральній читальній залі бібліотеки з 9.00 до 19.00 триватиме Акція «Подаруй книгу бібліотеці академії», а о 12.30 відбудеться урочистий захід «Дари безцінні: книги, подаровані читачами».

Тобі, абітурієнте!


У День відкритих дверей ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія» майбутні вступники завітали і до бібліотеки академії. 
Спеціально для абітурієнтів було організовано інформаційну зону в головній читальній залі «Тобі, абітурієнте!» та проведено ознайомлювальну екскурсію  бібліотекою. Майбутні студенти дізналися про новітні інформаційні технології, цінні інтернет-ресурси, що використовуються і впроваджуються бібліотекою, про роботу абонементів та читальних зал, про соціокультурне бібліотечне життя. Всіх екскурсантів було запрошено до віртуального спілкування на бібліотечному блозі.


 

Виставки, презентації, організація культурно - просвітницьких заходів - це робота провідного бібліотекаря Резутіної Тетяни Юріївни.
В академії її знають майже всі студенти та співробітники, адже вона є незмінним ініціатором та  організатором всього, що презентує бібліотека.
Молода, невтомна, артистична , вона із завзяттям береться  і за розробку сценаріїв, і за  оформлення зали, і за проведення всіх масових заходів. А ще, вона незмінна  солістка нашого хору "Криниця".