Соціокультурна діяльність
Це свято відкриває нові можливості партнерства бібліотеки зі своїми користувачами. Започаткована бібліотекою академії Акція у Міжнародний день дарування книг «Подаруй бібліотеці академії книгу» є дуже важливою для книгозбірні, бо вона сприяє підвищенню престижу книги, є надійним джерелом поповнення бібліотечного фонду без залучення джерел фінансування. Збережені для нащадків документи стануть джерелом пізнання і наукового пошуку читачів та довічними пам'ятниками їхнім дарувальникам.
На цьогорічній Акції взяли участь 20 кафедр. До фонду бібліотеки передані 537 примірників навчальної, наукової, науково-популярної та художньої літератури. Ми безмежно вдячні всім, хто не залишився байдужим і долучився до ініціативи подарувати книги бібліотеці академії.


Акція «Зелена бібліотека»

У Всеукраїнський день бібліотек в академії відбулася Акція «Зелена бібліотека». Ми щиро вдячні усім студентам, викладачам та співробітникам, які активно долучилися до екопроєкту з озеленення приміщень бібліотеки УМСА.

Ми вкотре відчули, що бібліотека академічній громаді не байдужа, що академія – це один спільний дім для всіх, хто тут навчається, працює, долає наукові вершини, робить крок за кроком в оволодінні медичних знань.

У межах екопроєкту «Зелена бібліотека» планується оновлення дизайну квіткових насаджень для створення здорового мікроклімату та комфортного простору для наших користувачів. 

 Подаруй книгу бібліотеці Академії

У Міжнародний день дарування книг у бібліотеці УМСА тривала Акція 
«Подаруй книгу бібліотеці Академії».

Факт надходження дарів у бібліотеку – це показник її престижу і місця в житті академії. Тому, працівники книгозбірні із хвилюванням та надією з 9 години ранку чекали на дарувальників у центральній читальній залі. Та вже за годину стало зрозуміло, що традиції меценатства живуть і донині у стінах нашої академії. Ректор, проректори, завідувачі кафедр, викладачі, студенти, співробітники вишу взяли активну участь в Акції. (список див. тут)
Того дня до фонду бібліотеки надійшло 310 примірників навчальної, наукової, науково-популярної та художньої літератури. Ми безмежно вдячні всім, хто не залишився байдужим і долучився до ініціативи подарувати книги бібліотеці академіїІм'я кожного мецената увійшло в історію бібліотеки УМСА! В усі роки існування книгозбірні академії, вагомим поповненням її фондів були подаровані користувачами з приватних бібліотек книги, як уже читані, так і зовсім нові. Книги, подаровані бібліотеці минулого року, були  представлені на перегляді літератури «Книги з добрих рук», що діяв під час Акції в центральній читальній залі. Той, хто подарував книги бібліотеці академії – дійсно зробив доброчинний вчинок. І хоча наша книгозбірня приймає книги в дарунок у будь-який день і час, ця Акція є дуже важливою, бо вона сприяє підвищенню престижу книги, є надійним джерелом поповнення бібліотечного фонду без залучення джерел фінансування.Нам пам'ять серця не дає спокою

 Цього року виповнюється 102 роки, як українські студенти-вояки разом із бійцями вільного козацтва у бою під Крутами завдяки власній мужності,самопожертви, відчуття відповідальності за державність зуміли протистояти значно більшій кількості ворогів і – в результаті – стали тією «невеликою силою», яка остаточно схилила шальку терезів на бік українців.

До цієї події, за сприяння відділу управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю УМСА, за участі кафедр: українознавства та гуманітарної підготовки; медицини катастроф та військової медицини; філософії та суспільних наук – бібліотекою академії організовано історико-тематичний захід «Цвіт життя вони віддали Україні», який відбувся в центральній читальній залі книгозбірні.

Присутні на заході студенти першого курсу медичного факультету №1 (групи 1, 5, 13) переглянули документальну стрічку «Крути – пишемо історію», прослухали розповідь про особливість тактики ведення бою під Крутами, підготовлену викладачем кафедри медицини катастроф та військової медицини, полковником запасу, кадровим офіцером Герасименком Сергієм Давидовичем. Поетичні рядки, присвячені Героям Крут читали студенти  першого курсу медичного факультету №1, 5-ої групи Короп Олександр, Сухенко Єлєна, Костенко Георгій. Із підсумковими питаннями про трагічну подію під Крутами до аудиторії звернулася голова Ради СНТ УМСА Шкодіна Анастасія.

 

Користуючись нагодою, голова Ради ветеранів УМСА Лєбєдєв Віктор Альбертович вручив почесні грамоти з нагрудним знаком виконавчого комітету Полтавської міської ради викладачам кафедри медицини катастроф та військової медицини підполковнику медичної служби у відставці Кірику Ярославу Володимировичу та підполковнику медичної служби у відставці, учаснику бойових дій в Афганістані Сізону Анатолію Васильовичу.
День чаю 2019
Напередодні Міжнародного дня чаю у центральній читальній залі бібліотеки УМСА панують запашні чайні аромати. П’ятий рік поспіль, піклуючись про своїх читачів, бібліотекарі читальної зали, за підтримки та участі студентського профкому УМСА частують всіх користувачів бібліотеки бадьорим чорним чаєм, заспокійливим зеленим та лікувальним трав’яним чаєм.


.


У бібліотеці #УМСА відбулася зустріч із полтавським письменником, фотохудожником, громадським діячем, учасником війни на Сході – Віталієм Запекою. Для академічної громади він презентував свій новий антивоєнний роман «Цуцик».
На захист Батьківщини Віталій став в 2015 році як боєць добровольчого батальйону «Полтава». Там і відбулося перетворення фотохудожника на письменника.
 Із присутніми на заході Віталій поділився своїми спогадами про війну, розповів про випадки з передової. Враженнями про роман «Цуцик» ділилися співробітники бібліотеки, що вже мали можливість прочитати книгу. Директорка бібліотеки подякувала автору за талант і сміливість, за твори, які написані серцем й наголосила на тому, що саме такі книги повинні бути у фонді книгозбірні вишу. По закінченню презентації усі бажаючі мали змогу придбати книгу і поспілкуватися із автором.
Експрес-бесіди в рамках проекту "Тижні відкритих дверей для першокурсників"

1. «Класичний і народний лікар» (до 275-річчя від д. н. Н.М.Амбодика-Максимовича, укр. лікаря, вченого-енциклопедиста родом з Полтавщини)


2. «Жменька сміху людям на втіху» (до 130-річчя від д. н. О.Вишні, українського письменника-сатирика)


3. «Бібліотека в смартфоні»


4. «Бібліотечний простір для студентської молоді: міжнародний досвід»


5. «Архітектори, які змінили Полтаву: Михайло Амвросимов та Лев Вайнгорт»


6. "Лікарі-письменники"7. «Історія одного вченого, історія однієї людини: В.П. Воробйов. Атлас анатомії людини»


8. «Продовження життя. Богомолець О.О. (за книгою Богомольця О.О. «Продление жизни»)
 «Доля України в кожному з нас»

Фотовиставка «Доля України в кожному з нас». Відбиток війни на Сході України… вражаючі фото… стовідсоткова реальність та сьогодення наших військових у фотознімках атовця Віталія Запеки:  полтавця, професійного фотохудожника, знаного письменника, громадського діяча."Всеукраїнський день бібліотек"

Всеукраїнський день бібліотек – 30 вересня – бібліотека УМСА відзначила разом з усією академічною громадою. Святково прибраний хол адмінкорпусу УМСА, де у південному крилі розташувалося бібліо-кафе в етнічному стилі: кава, чай, аромат лимону, плетені кошики, хлібниці, у яких… найцінніші нові книжкові видання англійською, українською, російською мовами, які нещодавно надійшли до фонду бібліотеки – все це пропонувалося продегустувати присутнім.
Айстопер виставкової експозиції – скринька з побажаннями «Візьми побажання з собою», в якій – приємна несподіванка: «Ти виграв приз». «Щасливчиками» стали троє студентів, які в подарунок від бібліотеки отримали, звісно – книгу!У святковій феєрії взяли участь і знані українські видавництва «Нова книга» (м. Вінниця) та «Дивосвіт» (м. Полтава), які розгорнули виставку-продаж у північному крилі холу.Члени студентського парламенту в годину читацького самоврядування «Бібліотека –  твоя територія» на чолі з Георгієм Коськіним, який виконував обов’язки директора бібліотеки мали змогу спробувати себе в ролі блогера бібліотеки (Щербакова Яся), головного бібліотекаря відділу обслуговування (Орел Руслан), кур’єра бібліотеки (Баляс Діана).


Ми вдячні адміністрації академії, яка, на чолі з ректором УМСА Жданом В.М. відвідала захід і проявила свою небайдужість до нагальних бібліотечних питань, зокрема, закупівлі нової навчальної та монографічної літератури до фонду книгозбірні.

Нам, як завжди, приємно було взаємодіяти зі студентським профкомом УМСА, який злагоджено й чітко взяв участь в організаційній роботі бібліо-кафе.

Приємно вразила зацікавленість та кількість відвідувачів заходу: професори, завідувачі кафедр, викладачі, студентські групи разом зі своїми кураторами…

Ми щиро вдячні усім, хто у Всеукраїнський день бібліотек та кожного дня проявляє свою повагу й любов до книги, до бібліотеки, до культури!
"Портал у світовий науковий простір"

12 вересня, для аспірантів стоматологічних кафедр, за сприяння та активної участі кафедри терапевтичної стоматології, у центральній читальній залі бібліотеки УМСА відбулося відкрите практичне заняття з інформаційно-аналітичної грамотності аспірантів "Портал у світовий науковий простір".


Відкрив заняття проректор із науково-педагогічної та виховної роботи, доктор медичних наук, професор Похилько В.І. Під час семінару слухачі вчилися користуватися  наукометричними міжнародними базами даних  Scopus  і Web of Science. Викладачі та аспіранти зосереджено проглядали  профіль Української медичної стоматологічної академії в цих базах, знайомились з  відомостями  про науковців академії: скільки, і які статті розміщені, який індекс Хірша мають автори в різних  базах. Окремо було наголошено на  можливості  пошуку інформації: за темами, ключовими словами, авторами, джерелами тощо. Зустріч була корисна та пізнавальна як для викладачів, аспірантів, так і для бібліотекарів."Тиждень Шекспіра"

23 квітня 2019 року минає 455 років з дня народження англійського поета, драматурга Вільяма Шекспіра. На кафедрі українознавства та гуманітарної підготовки за участі бібліотеки академії у ці дні триває Тиждень Шекспіра. 


Студенти мають змогу збагатити свої знаня про найвідомішого та найвидатнішого письменника епохи Ренесансу та поринути у чарівний світ високої поезії, шекспірівської думки, енергетики та його безкінечного трагізму.На книжково-ілюстративній виставці «Вільям Шекспір – геній століть», яка супроводжує захід, представлені художні твори та науково-популярні видання з фонду наукового абонементу бібліотеки.

"Книжкова лікарня"

Справжню «Книжкову лікарню» розгорнули у книгосховищі бібліотеки академії студенти волонтерського загону «Єдність» Української медичної стоматологічної кадемії. Майбутні медики здійснювали дрібний ремонт зіпсованих книг, які користуються найбільшим попитом у читачів книгозбірні. Волонтери підклеювали форзаци, вклеювали відірвані сторінки, відновлювали пошкоджені кутики сторінок.


Проблеми зберігання книжкового фонду бібліотеки завжди були актуальними, бо саме паперові ресурси являють собою матеріальні надбання попередніх поколінь. А тому ініціатива студентів-волонтерів була з радістю сприйнята працівниками бібліотеки. Маємо надію, що акція «Книжкова лікарня» ще неоднаразово стартуватиме у бібліотеці академії.

 «Подаруй книгу бібліотеці академії»

Вже третій рік поспіль бібліотека УМСА відзначає Міжнародний день дарування книг святковою акцією «Подаруй книгу бібліотеці академії». Ініціатива дарування книг отримала підтримку академічної громади та продовжує знаходити нових ентузіастів і учасників. Співробітники бібліотеки щиро вдячні всім, хто з розумінням поставився до проблем поповнення книжкового фонду академічної бібліотеки і прийшов 14 лютого до центральної читальної зали з благородною місією.Наші дарувальники поповнили фонд бібліотеки на 561 примірник, це –  твори художньої літератури, галузеві та періодичні видання. Відвідувачі бібліотеки зможуть переглянути їх на виставкових полицях, організованих за підсумками Акції у березні місяці.


         Дякуємо за безцінні дарунки та добру справу! «Поміж легендою та історією»


Історико-тематичний нарис «Поміж легендою та історією» – сьогодні, 20 березня, у день 380-річчя з дня народження унікальної особистості, визначного діяча української державності, гетьмана Лівобережної України Івана Мазепи, відбувся у центральній читальній залі бібліотеки «УМСА». Іван Мазепа став знаковою постаттю української історії. Він створив прецендентвиступу владних кіл українського суспільства проти диктату російського центру. Природжений дипломат, мудрий політик і полководець, талановитий поет і, зрештою, меценат, за правління якого українське бароко пережило період найбільшого розквіту – саме це намагалися донести до слухачів організатори заходу  та його активні учасники. Захід відбувся за участі проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Похилька В.І., за сприяння Центру управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю.


Літературна вистава 
„І мертвим, і живим, і ненародженим...”

14 березня в бібліотеці УМСА відбулася літературна вистава „І мертвим, і живим, і ненародженим...”, присвячена Тарасу Шевченку, у виконанні Зразкового театру масових видовищ „Полтавські балаболки” полтавської міської школи мистецтв „Малої академії мистецтв ім. Раїси Кириченко” (художній керівник – режисер вищої категорії Долженко Світлана Анатоліївна).

Присутні на заході мали чудову можливість познайомитися із відомим творчим колективом театру, який є лауреатом міжнародних та всеукраїнських фестивалів і конкурсів театрального мистецтва, лауреатом премії ім. Володимира Короленка у номінації „За активну участь у громадському та культурному житті міста” – для студентської та творчої молоді.

Студенти, викладачі, співробітники бібліотеки прослухали поезію великого Кобзаря, яка от уже понад сто років викликає в людях почуття гордості і захоплення своєю красою і народною мудрістю.
Захід відбувся за сприяння Центру управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю та участі кафедри українознавства та гуманітарної підготовки.
День відкритих дверей УМСА 

16 лютого у День відкритих дверей УМСА до бібліотеки академії завітали екскурсійні групи майбутніх абітурієнтів. Бібліотекарі коротко розповіли про фонд і структуру бібліотеки, про інформаційні ресурси, що впроваджуються книгозбірнею, про умови та переваги в обслуговуванні читачів і побажали старшокласникам успішного складання ЗНО та висловили сподівання, що вже у вересні вони поповнять студентські лави одного з найкращого закладу вищої освіти Полтавщини – Української медичної стоматологічної академії.«Єдина Країна – моя Україна»

До 100-річчя від часу проголошення об’єднання двох українських державних утворень – УНР і ЗУНР в єдину соборну незалежну українську державу – до Дня Соборності України (22 січня), до Дня пам’яті героїв Крут (29 січня), до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту (27 січня), до Дня українського політв’язня (12 січня) у центральній читальній залі бібліотеки УМСА організовано інформаційну зону «Єдина Країна – моя Україна», де представлено панораму історичних подій та цікаві документальні джерела.
Інформаційна зона «Моя Країна – Єдина Україна» діятиме протягом січня. Бібліотекарями проводиться тематична бесіда-огляд виставок. Тож запрошуємо до центральної читальної зали УМСА!

 

Виставки, презентації, організація культурно - просвітницьких заходів - це робота провідного бібліотекаря Резутіної Тетяни Юріївни.
В академії її знають майже всі студенти та співробітники, адже вона є незмінним ініціатором та  організатором всього, що презентує бібліотека.
Молода, невтомна, артистична , вона із завзяттям береться  і за розробку сценаріїв, і за  оформлення зали, і за проведення всіх масових заходів. А ще, вона незмінна  солістка нашого хору "Криниця".